Tabletki antykoncepcyjne i suchość pochwy w czasie stosunku

witam! biore tabletki anty microgynon 21 , od dłuższego czasu podczas stosunku czuje suchość pochwy,utrudnia to a czasem uniemozliwia stosunek, jestem poirytowna mój partner tez , zauwazylam ze unika zblizen ponieważ stosunek jest teraz dla nas meka a nieprzyjemnoscia. proszę napisac co mogę zrobić aby było jak dawniej i czy to może być przez te tab. obecnie przerwałam branie tab(pierwszy mies) i mysle o zastrzyku może on inaczej będzie wplywal na mnie a może antykoncepcja niema znaczenia tym?

Antykoncepcja hormonalna niesie ze sobą pewne skutki uboczne jednak nie u każdego się one pojawiają. Jednym z nich jest właśnie suchość pochwy. Proszę spróbować użyć dostępnych na rynku lubrykantów. To powinno pomóc i zredukować dyskomfort podczas stosunku. Każda antykoncepcja hormonalna może skutkować złym nawilżeniem pochwy gdyż zmienia gospodarkę hormonalną organizmu, niezależnie od tego w jakiej formie jest przyjmowana.
Pozdrawiam