Tabletki antykoncepcyjne i wymioty - kiedy będę zabezpieczona?

Tabletkę przyjęłam o zwykłej porze - 20:30 (druga tabletka z pierwszego tygodnia) w sobotę, niestety dwie godziny później wymiotowałam, nie miałam dostępu do zapasowego blistra, więc wzięłam kolejną trzecią tabletkę z opakowania. Czternaście godzin później, około 12:00, później czwartą o zwykłej porze. Czy dobrze zrobiłam? Czy teraz ten cykl będzie miał dwadzieścia dni i po siedmiodniowej przerwie pierwszą tabletkę będę brała dzień wcześniej, czyli w czwartek, a nie w piątek jak do tej pory? Czy powinnam ostatnią tabletkę przyjąć z nowego opakowania i dopiero wtedy zrobić przerwę? Czy połączyć opakowania? Od kiedy jestem znowu całkowicie zabezpieczona przed ciążą?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dobrze Pani zrobiła przyjmując kolejną tabletkę. Ponieważ zażyła Pani kolejną tabletkę z ponad 12h opóźnieniem należy przez kolejnych 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie, np. prezerwatywę. Po tym czasie można liczyć na antykoncepcyjne działanie tabletek.
W tej sytuacji najlepiej, aby przyjęła Pani 21. tabletkę z zapasowego opakowania i wówczas należy zrobić przerwę.

Pozdrawiam