Tabletki antykoncepcyjne - jak znów zacząć je przyjmować?

Witam, mam 16 lat i jestem kobietą. Od 4 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne. Przy 4 opakowaniu w połowie zapomniałam o 4 tabletkach. Postanowiłam ich dalej nie brać i dostałam miesiączkę. Jak mam teraz zacząć brać nowe opakowanie? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W takiej sytuacji najlepiej byłoby poczekać do następnej miesiączki (obecne krwawienie to nie jest taka "prawdziwa" miesiączka, tylko tzw. krwawienie z odstawienia) i w pierwszym jej dniu rozpocząć nowe opakowanie tabletek. Do tego czasu powinna Pani oczywiście stosować inną formę antykoncepcji, np. prezerwatywę.

Pozdrawiam!