Tabletki antykoncepcyjne - kiedy zaczynają działać?

Mam pytanie, czy jeżeli nie wezmę tabletki od pierwszego dnia miesiączki, tylko w obojętnie jaki dzień miesiąca, to wiem ze nie będę zabezpieczona od pierwszego dnia brania tabletek. Ale od którego? I czy w ogóle będę zabezpieczona?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych należy zacząć od pierwszego dnia miesiączki. Wówczas ich działanie antykoncepcyjne jest zachowane od pierwszej tabletki.
Natomiast przyjęcie pierwszej tabletki pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu wymaga stosowania dodatkowego zabezpieczenia np. prezerwatywy. Jeżeli Pani przyjmie pierwszą tabletkę w innym dniu cyklu przez cały okres przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych z pierwszego opakowania należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę.
Pozdrawiam