Tabletki antykoncepcyjne - nie dostałam miesiączki, czy to może oznaczać ciążę?

Mam 36 lat. Od zawsze miałam bardzo regularne miesiączki co 27 dni. W kwietniu byłam u ginekologa i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Q***. Pierwszą tabletkę wzięłam w pierwszym dniu wystąpienia miesiączki. Współżyłam bez zabezpieczenia 7 i 8 maja. Między 8-14 dniem miałam lekkie plamienia. 15 maja współżyłam bez zabezpieczenia tyle, że rano zapomniałam wziąć o stałej porze tabletki i wzięłam ją tego samego dnia wieczorem, jednak upłynęło 12h. Według instrukcji w 25 dniu brania tabletek powinien pojawić się okres. Miesiączki jednak nie dostałam. Po wzięciu ostatniej tabletki placebo wykonałam test ciążowy, który wyszedł negatywny. Rozpoczęłam kolejne opakowanie (31 maja). Dzisiaj wzięłam 16 tabletkę z bistra, wciąż nie mam miesiączki. Wykonałam kolejny test ciążowy, który również wyszedł negatywny. Czy mimo negatywnych testów mogę być w ciąży?
36 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli wykonała Pani test ciążowy w ostatnich dniach 7-dniowej przerwy i wynik był negatywny to nie jest Pani w ciąży. Rozpoczęcie nowego blistra było właściwym postępowaniem. Należy jednak podkreślić, że w czasie przyjmowania tabletek menstruacja zostaje wyhamowana.

W obecnej sytuacji proszę przyjąć opakowanie do końca. Jeśli w trakcie najbliższej przerwy krwawienie nie wystąpi konieczna będzie wizyta u ginekologa, który ustali przyczynę zatrzymania miesiączki i ewentualnie zaleci nowy preparat.
Pozdrawiam