Tabletki antykoncepcyjne: pominięta pigułka

Okres w przerwie miałam jak zawsze od środy do niedzieli i potem w 1 tygodniu brania, brałam tabletki normalnie. Zapomniałam wziąć w niedzielę i w poniedziałek i kochałam się z mężęm, i on spuścił się we mnie. Dziś, czyli we wtorek mam ból brzucha i krew mi leci. Czy to może być ciąża?? Proszę o bardzo szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie spowodowane jest nie ciążą, lecz zaburzeniami w przyjmowaniu tabletek. Nie znaczy to, że do ciąży nie może dojść, wręcz przeciwnie. W przypadku zapomnienia dwóch tabletek w pierwszym tygodniu ich brania ryzyko ciąży jest bardzo wysokie. Myślę, że może rozważyć Pani zaprzestanie brania tabletek dla dobra dziecka, do czasu wykluczenia ciąży (test ciążowy co najmniej dwa tygodnie po stosunku). Na pewno zaś należy przeprowadzić test ciążowy w przerwie przed rozpoczęciem kolejnego blistra tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam serdecznie!