Tabletki antykoncepcyjne - późniejsze rozpoczęcie przyjmowania

Mam wielki problem :( przespałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Następnego dnia wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną, choć nie miałam okresu. Okres powinnam dostać ok. 15 maja, a tabletki wzięłam 8 maja. Czy jeżeli tak zrobiłam, okres dostanę tak jak powinnam??? Czy dopiero po skończeniu blistra ;/ i czy mogę być w ciąży? Proszę o odpowiedź ;(( Martwię się.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie wiem, jak długie są Pani cykle miesiączkowe, ale z tego, co Pani pisze, współżyła Pani około 8 dni przed przewidywanym terminem miesiączki. Owulacja ma miejsce w przeważającej części przypadków około 14 dni przed miesiączką, więc w Pani przypadku ryzyko ciąży nie jest duże. Rozpoczęcie stosowania pigułek antykoncepcyjnych tydzień przed planowaną miesiączką może nieźle "namieszać" - krwawienie miesiączkowe z dużym prawdopodobieństwem nie wystąpi 15 maja. Trudno powiedzieć, jak to będzie ze skutecznością antykoncepcji w tym cyklu... Najlepiej by było, gdyby stosowała Pani prezerwatywę przez cały ten cykl oraz podczas 7-dniowej przerwy po nim.

Pozdrawiam!