Tabletki antykoncepcyjne przy biegunce

Witam. Mam pytanie. Biorę drugie opakowanie tabletek n.... Zażywam je codziennie o 20. Jednak wczoraj po 23 musiałam "skorzystać z toalety." Nie była to biegunka, zwykłe czynności ludzkie. Obawiam się jednak, że przez to tabletka mogla się nie wchłonąć. Czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie? Czy działanie tabletki w jakiś sposób się zmniejszyło? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Silna biegunka może obniżyć skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej. Biegunka to co najmniej 3 luźne stolce w ciągu doby lub stolec z krwią lub ropą.  Jeśli po prostu załatwiła się Pani kilka godzin po zażyciu tabletki, to nie ma potrzeby dodatkowych działań. Stosowanie antykoncepcji doustnej byłoby bardzo niepraktyczne, gdyby po każdym przyjęciu tabletki istniała potrzeba powstrzymania oddawania stolca.
Pozdrawiam!