Tabletki antykoncepcyjne: regulowany okres

Witam. Mam takie pytanie. W maju 2010 r. zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, aby uregulować okres. Wzięłam 1 całe opakowanie, okres pojawił się normalnie, zaczęłam brać 2, ale przerwałam i okres znowu się rozregulował. Teraz w lutym, gdy dostałam 7 dniowy okres, 8 dnia zaczęłam znowu brać tabletki. Jest to już moja 9 tabletka i nie wiem czy mogę współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia. Są to tabletki Regulon. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli pierwsza tabletka zostanie przyjęta w pierwszym dniu cyklu to działanie antykoncepcyjne jest zachowane od początku opakowania. W przypadku przyjęcia pierwszej tabletki pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę przez kolejnych 7 dni. Pani przyjęła jeszcze później pierwszą tabletkę, dlatego proponuję dodatkowe zabezpieczenie przez cały czas przyjmowania tabletek z pierwszego opakowania.
Pozdrawiam