Tabletki antykoncepcyjne, współżycie a ryzyko ciąży

Witam, mam problem. Od 3 miesięcy biorę c***, teraz po 7 dniowej przerwie zaczęłam następne opakowanie wzięłam pierwszą tabletkę (w sobotę) z listka, w niedzielę zapomniałam wziąć tabletkę i kochałam się bez zabezpieczenia z mężem, dopiero w poniedziałek zauważyłam że nie wzięłam tabletki i wzięłam jedną tak jak zawsze o 15, a druga za dwie godziny. Czy mogę być w ciąży? Czytałam, że wzięcie 2 tabletek g*** 250 i po 12 godzinach powtórzyć gwarantuje zabezpieczenie czy to prawda? Bo jeśli jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże to tak zrobię. Dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli zapomniała Pani o tabletce antykoncepcyjnej z pierwszego tygodnia należy jak najszybciej przyjąć opuszczoną tabletkę a kolejną o stałej porze (jeżeli nawet oznacza to przyjęcie 2 tabletek jednocześnie). Przez kolejne 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenia np. prezerwatywę. Ze względu na stosunek odbyty należy przyjąć tabletkę "po".
Pozdrawiam