Tabletki Asamax w kale

Witam serdecznie, choruję na CU, choroba została zdiagnozowane 15 lipca tego roku, Przyjmuję Asamax 3x2, czasami zwiększona dawka 3x3 ( zależnie od samopoczucia) Niestety ostatnimi czasy widzę w moim kale tabletki, czy to oznacza, że one nie działają ? Nie czuję różnicy odkąd zacząłem widzieć tabletki w kale. Co powinienem zrobić ? Czy może mieć na to wpływ dieta ? Mówiąc szczerze ostatnio sobie "pofolgowałem" pisząc kolokwialnie, mam na myśli słodycze oraz używki typu cola. proszę o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! U części pacjentów może dochodzić do wydalania pełnych, niestrawionych tabletek. Jeśli będzie się to powtarzać, konieczna będzie modyfikacja terapii. Proszę zadbać o dietę oraz skonsultować się ze specjalistą, który prowadzi Pana leczenie.