Tabletki hormonalne a prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Jestem niemalże pewna, ale chciałabym się upewnić, że jest bardzo małe prawdopodobieństwo, abym była w ciąży. Mianowicie 1 kwietnia przyjęłam pierwszą tabletkę hormonalną, wcześniej bralam lek dopochwowy zawierający antybiotyk (przez 4 dni). 5 kwietnia kochałam się ze swoim chłopakiem, zabezpieczając się dodatkowo prezerwatywą, która nie uległa zniszczeniu, a wytrysk nie nastąpił w pochwie. Czy jest prawdopodobieństwo, abym była w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Prawdopodobieństwo, aby była Pani w ciąży jest bardzo małe. Zastosowanie prezerwatywy  5. dnia stosowania pigułek zmniejsza to ryzyko prawie do zera.

Pozdrawiam!