Tabletki hormonalne a skrócenie przerwy

Zażywam tabletki. 18.12.2009 WYJECHAŁAM i zapomniałam wziąć ze sobą tableteki. Postawnowiłam poczekać, aż pojawi mi się okres. Miesiączka zaczęła się 22.12.2009 (czyli czekałam na nią tylko 4 dni) i od razu, w ten sam dzień, zaczęłam zażywać tabletki, ale niestety ze starego blistra (czyli nie kupiłam nowych tabletek, tylko zażywałam te, które mi zostały)... No i jeszcze to, że nie miałam 7-dniowej przerwy miedzy tabletkami tylko 4-dniową... Czy moja antykoncepca zadziałała? Tak bardzo sie boje :( Kochałam się z chłopakiem 26.12.2009. Nie wiem, czy mam załatwić tabletki "72 po" :(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie po odstawieniu pigułek, to nie jest tak naprawdę miesiączka i nie można wtedy zaczynać nowego opakowania, tak, jak to się robi podczas pierwszego cyklu stosowania pigułek...

Trudno przewidzieć jaka jest skuteczność antykoncepcyjna przy takim nieregularnym zażywaniu pigułek... Gdyby chociaż przed stosunkiem zażywała Pani tabletki 7 dni z rzędu, ale z tego, co rozumiem, tak nie było... Chyba powinna Pani skorzystać z tabletki "72 godziny po".

Pozdrawiam!