Tabletki hormonalne na zespół policystycznych jajników a ochrona anktykoncepcyjna

Mój ginekolog stwierdził, że mam zespół Policystycznych jajników i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Vibin maxi, jednak wielokrotnie powatarzał, że nie przepisuję i w celu zabezpieczenia żebym o tym pamiętała. Zażywam je jak normalną antykoncepcje, więc dlaczego mają mnie nie chronić? Zaczełam współżyć z chłopakiem, czy chronią mnie dostatecznie?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Rozumiem, że lekarz przepisał Pani Vibin mini a nie maxi. Jeśli tak, a dodatkowo jeśli stosuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami umieszczonymi w ulotce, to skuteczność antykoncepcyjna tabletek jak najbardziej jest pełna. Jest Pani zatem zabezpieczona. Trudno mi natomiast odpowiedzieć na pytanie dlaczego lekarz podkreślał, że nie przepisuje Pani tabletek w celach stricte antykoncepcyjnych.