Tabletki i biegunka

Dzień dobry, zaczęłam brać tabletki (w pierwszym dniu okresu). Podczas pierwszych 2 tygodniu zdarzały mi się po około 5-6 godzin od wziecia tabletki luźne bądz wodniste stolce. Raz po godzine od wzięcia tabletki miałam taki wodnisty stolec, ale to był jednorazowy incydent, nie bieganie do toalety co 5 minut, i nie wiem, czy to odbierać jako ostrą biegunkę. Jeszcze raz zdarzyło mi się, że po około 3 godzinach taki luźny bardzo stolec, w 3 tygodniu już było wszystko OK. Potem zrobiłam 7-dniową przerwę i zaczełam teraz nowe opakowanie. Jestem przy 5 tabletce i jest wszystko w porządku. Martwią mnie teraz głównie te 2 incydenty w toalecie. Nie wiem czy brać pod uwagę, że była to ostra biegunka i tabletka się mogła nie wchłonąć, bo nie wziełam wtedy dodatkowych. Ale muszę również zaznaczyć, że jeszcze nie współżyłam, więc ryzyka ciąży nie ma, ale chciałabym teraz rozpocząć współżycie, tylko boję się, że te incydenty podczas pierwszego opakowania mogą mieć jeszcze jakiś skutek teraz. Jeszcze podczas pierwszych 2 tygodni zaraz po okresie, miałam bardzo lekkie plamienia, ale wtedy też przyjmowałam wit. C, bo byłam przeziębiona. Pytanie jest głównie takie: czy teraz skoro przyjmuję 2 opakowanie, to mogę bez problemu współżyć? Czy te 2 incydenty w toalecie mogą mieć wpływ?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wpływ na działanie pigułek może mieć ciężka biegunka, np. trwająca dłużej niż 24 godziny. Nie ma Pani powodów do obaw, zwłaszcza, że luźne stolce zdarzyły się Pani w poprzednim cyklu.

Plamienia powinny ustąpić po 3-4 cyklach zażywania tabletek.

Pozdrawiam!