Tabletki i prezerwatywy a ciąża - jest ryzyko?

Od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio z chłopakiem kochałam się 08.10, teraz jestem podczas 7-dniowej przerwy (dzisiaj jest to 4. dni przerwy). Okres dostawałam zawsze podczas 4. dnia, natomiast teraz go nie dostałam. Dodam, że uprawiałam seks z dodatkowym zabezpieczeniem, a tabletki biorę dość regularnie. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie, tzn. nie opuściła Pani żadnej z nich, przestrzegała Pani godziny przyjmowania tabletek oraz nie brała Pani leków wpływających na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, np.antybiotyków, a ponadto stosowała Pani dodatkowe zabezpieczenie, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Aby rozwiać wątpliwości może Pani wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam