Tabletki na wywołanie wymiotów i mąż uzależniony od alkoholu

czy istnieją tabletki na wywołanie wymiotów? pytam dlatego że mój mąż ostatnio bardzo nadużywa alkohol, przez co bardzo często w domu dochodzi do awantur. A już dłużej nie mogę pozwolić żeby dziecko na to patrzyło, tym bardziej że nasze dziecko ma bardzo rzadki zespół genetyczny. Rozmawiałam z mężem o psychologu i o leczeniu ale zawsze kończy się kłótnią i to mi każe się leczyć

Dzień dobry!

Niestety, trudno mi zrozumieć pytanie dot. tabletek na wywołanie wymiotów i ich związek z sytuacją w Państwa domu. Być może mogłaby Pani to wyjaśnić. Życie z alkoholikiem jest bardzo trudne i istotnie wpływa na całą rodzinę - partnerkę, dzieci (często tzw. współuzależnienie). Pomoc - zarówno psychologiczną, jak i medyczną, prawną, finansową itp. - oferują w takich sytuacjach organizacje np. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Praw Kobiet, Centrum Interwencji Kryzysowej, Ośrodek Pomocy Rodzinie, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Niebieska Linia itp. Otrzyma tam Pani wsparcie, informacje, porady.

Pozdrawiam!

Prawda jest taka, że jeśli ktoś nie chce się zmienić, to nikt inny nie da rady go do tego zmusić. Żeby nastąpiła zmiana (np życie w trzeźwości) musi tego chcieć sama zainteresowana osoba, musi mieć motywacje do pracy nad sobą i wytrwale działać.
Nie wiem po co miałyby być Pani tabletki na wywołanie wymiotów?
To co Pani może zrobić, to zadbać o siebie i dziecko, najlepiej przez uczestnictwo w grupach dla rodzin osób uzależnionych i współuzależnionych. Nauczy się tam Pani jak stawiać granice, oddawać odpowiedzialność pijącemu za jego picie, jak być zdecydowana, konsekwentną i asertywna, popracuje Pani nad samoocena, poczuciem wartości i bezpieczeństwa i dzięki temu będzie Pani mogła inaczej spojrzeć na swoje życie i zrobić w nim porządek nie czekając na to, czy mąż zdecyduje się przestać pić i skorzystać z pomocy terapeuty czy nie.