Tabletki odchudzające a wczesna ciąża

Dzień dobry.
Mam 29 lat, moja waga 95kg, odchudzam się intensywnie po ciąży. Zaprzestałam już karmić piersią, mam dietę niskokaloryczną plus biorę tabletki odchudzające. Współżyję, zabezpieczam się prezerwatywą, ale wiem, że nic nie daje 100% pewności.
Jaki mogą mieć wpływ tabletki odchudzające we wczesnej (niespodziewanej) ciąży?

Dzień dobry!

Wszystko zależy od tego jakie preparaty Pani przyjmuje. Jeśli są to ziołowe tabletki pobudzające przemianę materii to nie powinny mieć one wpływu na ciążę. Jeśli są to natomiast tabletki w stylu Meridia, Zelixa czy Xenical mogą one uszkodzić płód, są teratogenne i prowadzić nawet do poronienia.

Z poważaniem