Tabletki odchudzające - czy naprawdę działają?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy tabletki odchudzające działają i w jakim stopniu oraz proszę o polecenie sprawdzonych i działających marek. Prosiłabym również o wskazania, jak należy się zachowywać podczas ich zażywania (dieta, ćwiczenia). Jeśli potrzebne byłyby jakiekolwiek dane (waga, wzrost), są zawarte w poprzednich pytaniach. Pozdrawiam :)

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Tabletki odchudzające, a także inne suplementy diety, np. w postaci herbatek, naparów ziołowych, saszetek dodawanych do wody, drażetek czy innych mogą wspomagać odchudzanie, ale tylko i wyłącznie przy stosowaniu diety oraz aktywności fizycznej! Samo przyjmowanie danego preparatu nie spowoduje utraty zbędnych kilogramów. Tylko zmiana nawyków żywieniowych, ograniczenie spożywanych pokarmów i regularne uprawianie sportu przyniesie efekt.

Możesz stosować suplementy, ale zapoznaj się z zaleceniami producenta. Nie możesz przyjmować kilku preparatów naraz.

Istnieją substancje, które mogą zmniejszać łaknienie. Jest to np. L-karnityna, którą nasz organizm potrafi wytwarzać samodzielnie, ale możemy dodatkowo przyjmować ją w formie suplementu. Jest to aminokwas, który pomaga regulować poziom cukru we krwi i przyspiesza metabolizm. Przemianę materii zwiększy także żeń-szeń, pomagający wątrobie skuteczniej rozkładać tłuszcze. Polecam także koenzym Q10 - niweluje zmęczenie, również pobudza metabolizm. Dobrej jakości błonnik pomoże oczyścić układ pokarmowy, ale należy go przyjmować pijąc duże ilości wody między posiłkami.

Podsumowując - najpierw zacznij od wprowadzenia aktywności fizycznej i zmiany diety, a później ewentualnie zdecyduj się na jeden suplement wspomagający odchudzanie.

Pozdrawiam