Tabletki po roku stosowania. Czy jest konieczna przerwa?

Dzień dobry. Wkrótce skończę brać jedenaste opakowanie tabletek. Z pierwszej wizyty u Pani ginekolog pamiętam, że po roku zażywania trzeba zrobić przerwę. Jak długa ma to być przerwa i czy podczas tej przerwy konieczne jest używanie dodatkowych środków antykoncepcji?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Nie wiem, jaki preparat Pani przyjmuje, ale nie widzę powodów do odstawiania tabletek. Jeżeli nie planuje Pani ciąży, dobrze się Pani na nich czuje, nie ma potrzeby robienia przerwy.
Oczywiście, decyzja należy do Pani.

Proszę jednak pamiętać, że wraz z ich odstawieniem tracą one swoją skuteczność i niezbędny jest wybór nowego sposobu zabezpieczenia.
Pozdrawiam.