Tabletki przeciwbólowe a ich wpływ na antykoncepcję hormonalną

Witam Od 02.11.14 zaczęłam zażywać tabletki Lesinelle,był to mój pierwszy dzień cyklu. We wtorek przez roztargnienie zażyłam dwie tabletki w ciągu dnia . W czwartek 5h po przyjęciu tabletki spożywałam alkohol jednakże nie wymiotowałam. Natomiast w piątek wzięłam tabletkę przeciwbólową zawierającą paracetamol. Żadnej tabletki z blistra nie pominęłam. Czy coś co wymieniłam ma wpływ na obniżenie skuteczności antykoncepcji hormonalnej? I czy mogę już uprawiać seks bez dodatkowego zabezpieczenia?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli ominęła Pani 3 tabletkę, z powodu przyjęcia dzień wcześniej dwóch, to należy przez tydzień stosować dodatkową ochronę.
Paracetamol i alkohol nie mają wpływu na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.
Pozdrawiam