Tabletki psychotropowe przy bulimii

Witam. Mam problem z zaburzeniami odżywiania, a mianowicie z bulimią. Zdarza mi się również nadużywać tabletki psychotropowe. Dostałam skierowanie do szpitala na oddział zaburzeń odżywiania. Nigdy nie byłam na takim oddziale i nie wiem jak wygląda takie leczenie. Czego mam się spodziewać, jak długo może taki pobyt trwać itp. Proszę o jakiekolwiek informacje, które choć w minimalnym stopniu będą mogły mnie przygotować mentalnie.

Pozdrawiam serdecznie.

Myślę, że potrzebuje Pani zarówno pomocy psychologicznej jak i psychiatrycznej, dlatego radziłabym skorzystać z opieki specjalistycznej. To co się z Panią dzieje jest konsekwencją bardzo poważnych problemów. Trudno jednak ocenić czego może Pani się spodziewać na Oddziale, ponieważ zaburzenia żywienia są niejednoznaczne, dużo zależy np. od samego nasilenia objawów. Nie powinna Pani jednak obawiać się pobytu w Szpitalu. Hospitalizacja jest w wielu przypadkach jedyną skuteczną formą terapii.
Trzymam kciuki!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl