Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletki z innego opakowania

Witam, mam pytanie, może naiwne, ale nie potrafiłam znaleźć na nie odpowiedzi na ulotce tabletek antykoncepcyjnych. Mianowicie biorę tabletki już od ponad pół roku. Byłam w połowie przyjmowania opakowania, kiedy to wyjechałam do rodziny i zapomniałam zabrać ze sobą tabletek. Miałam zapasowe opakowania w domu, więc zaraz po przyjeździe (tego samego dnia i o tej samej godzinie) wzięłam tabletkę z nowego opakowania. Nie zrobiłam w ten sposób przerwy. Stare opakowanie zdobędę dopiero za tydzień i zastanawia mnie, czy mogę brać cały tydzień tabletki z nowego opakowania, a następnie wrócić do starego (oczywiście zgodnie z dniem jaki wystąpi wtedy) i czy po zakończeniu starego, wystąpieniu okresu, brać opakowanie nowe i kiedy dojdę do połowy, gdzie brakuje tygodnia, zażyć tabletki ze starego opakowania jakie mi zostały? Trochę to zagmatwane, ale bardzo zależy mi na odpowiedzi na to pytanie. Pozdrawiam serdecznie.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Jeżeli przyjmuje Pani tabletki jednofazowe (takie, które mają ten sam skład przez cały cykl), to proszę wziąć jeszcze tyle tabletek z nowego opakowania, ile zostało w starym, a następnie zrobić przerwę. Po przerwie znowu może Pani wziąść wszystkie z nowego i starego opakowania, wtedy w sumie będzie ich tyle samo co w jednym opakowaniu. Jeżeli przyjmuje Pani tabletki dwufazowe, to w nowym opakowaniu proszę zacząć od tabletki na dzień następny niż ostatnio wzięta tabletka z poprzedniego opakowania i skończyć to opakowanie. Po przerwie można zacząć tabletkami z nowego opakowania, a dokończyć ze starego.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy