Tabletki z zieloną kawą a odchudzanie

Witam. Mam takie pytanie czy tabletki z zielona kawą naprawdę pomagają na tak duże schudnięcie np. 10kg w miesiąc? proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Suplementy diety, które zdaniem producentów wspomagają odchudzanie, są tylko elementem dodatkowym, z reguły nieskutecznym i niezalecanym przez dietetyków. Oczywiście w pewien sposób mogą one przyspieszyć metabolizm, jednak jest to minimalne działanie. Z pewnością niemożliwe jest zdrowe i skuteczne odchudzanie bez zastosowania zbilansowanej diety. Dlatego polecam wybór naturalnych metod, a więc zdrowego stylu odżywiania i zwiększenia aktywności fizycznej - skuteczność tego sposobu jest pewna.

Witam,
Na rynku pojawia się co jakiś czas nowy produkt o działaniu rzekomo obniżającymi masę ciała-należy pamiętać, że takie preparaty powinny być stosowane jako wspomagacze a nie jako główny czynnik utraty masy ciała...Ponadto nie można zapomnieć o odpowiednich proporcjach w diecie-aby nie doprowadzić do niedożywienia (utraty białka, witamin, pierwiastków). Kwestią dyskusyjną pozostaje również fakt, iż nie ma dokładnych badań klinicznych, które potwierdzają działanie zielonej kawy oraz nie ma danych dotyczących czy takie pobudzanie naturalnej przemiany materii do szybszego spalania nie wpłynie na narządy miąższowe wewnętrzne(nerki, wątroba) bo nie można sobie pozwalać na eksperymenty na własny rachunek...Zalecam rozwagę i rozsądek oraz zastosowanie dobrze zbilansowanej diety + zwiększenie aktywności fizycznej a efekty na pewno będą pozytywne!!!
Pozdrawiam i życzę sukcesów!

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Zawsze, gdy coś nowego na odchudzanie pojawia się na rynku, robi się wokół tego dużo szumu. W przypadku zielonej kawy jest za mało badań, aby cieszyć się na zapas że problem z nadmiernymi kilogramami zostanie wkrótce rozwiązany. Tabletki, nieważne jak bardzo byłyby dobre, nie zadziałają na 100%. Bo problem tkwi w wielu sferach życia na które nie mają wpływu. Chcąc się skutecznie odchudzić trzeba zmienić nawyki żywieniowe, stosować dobrze zbilansowany jadłospis o obniżonej kaloryczności, uprawiać aktywność fizyczną i niektórzy uważają to za najważniejsze - być w dobrej kondycji psychicznej. Wysoka motywacja, gotowość na zmiany, upór w dążeniu do celu to fundament zdrowego odchudzania.

Jedynym skutecznym i udowodnionym sposoben na schudnięcie jest dieta i aktywność fizyczna - preparaty jedynie wspomagają odchudzanie. Takim bezpieczną utratą masy ciała jest nie więcej niż 4kg mc. W razie pytań zapraszam do gabinetu na kawkę :)