Tabletki z zielonej kawy na odchudzanie u nastolatki

Czy wieku 14 lat można stosować leki odchudzające bo słyszałam o tabletkach z zielonej kawy i że w miesiąc możesz schudnąć 10 kg. Ps . proszę o odpowiedź i z góry dziękuje
KOBIETA ponad rok temu

Witam, tabletki z zielonej kawy, tak jak wszystkie suplementy diety nie mają jasno określonych norm i zasad co do ich produkcji, a dodatkowo etykietowania - co powoduje trudność z ustaleniem ich faktycznego składu i dawek substancji czynnych. Istnieją przesłanki jakoby zielona kawa sprzyjała przyspieszeniu tempa przemiany materii, jednak utrata 10 kg w miesiąc nie jest możliwa, co więcej nie jest także korzystna dla Twoje sylwetki (wyglądu) jak i zdrowia. Myślę, że zamiast sięgać po suplementy odchudzające, co do działania których nie mamy pewności warto wziąć się za siebie - zmienić nawyki żywieniowe raz na zawsze i zacząć uprawiać sport oraz czerpać z niego przyjemność! Przy takich modyfikacjach stylu życia można stracić nawet kilka kilogramów w miesiąc (2-4 kg) - taka ilość nie będzie powodowała tzw. efektu jojo i nie będzie negatywnie wpływała na zdrowie. Zapoznaj się z naszymi artykułami na temat prawidłowych zasad żywienia i ćwicz razem z nami co najmniej 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Pozdrawiam.

Witam,
nie polecałabym stosowania żadnych suplementów, które miałyby sprzyjać redukcji masy ciała. Spektakularne efekty mogą się bardzo źle skończyć, w najłagodniejszy sposób efektem jojo (jeśli w ogóle te środki zadziałają).
Jeśli chcesz schudnąć zadbaj o zdrowy sposób żywienia, regularne posiłki i aktywność fizyczną. Ponadto pamiętaj, że jesteś w okresie intensywnego rozwoju i zbyt drastyczne oraz nieracjonalne chudnięcie może zaburzyć prawidłowy rozwój.
Pozdrawiam