Tablice do ćwiczenia wzroku a zmęczenie oczu

spędzam dużo czasu przy laptopie, czytając i pisząc artykuły oraz nie rozstaję się z książkami w których, niejednokrotnie, znajdują się malutkie liteki. zaczynam odczuwać zmęczenie oczu :( co mogę zastosować jeszcze prócz okularów ajurwedyjskich (które już wile razy wpływały na poprawę) potrzebuję jednak wzmocnienia i przyspieszenia efektów. czytałem kiedyś o jakichś tablicach do ćwiczenia wzroku. gdzie można je pozyskać ? pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza okulisty, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.