Tachykardia a ataki bicia serca

czy jest to możliwe ze przy tachykardi mozna miec ataki bicia serca codziennnie i dlaczego sie nasilily jak kiedys wystepowaly rzadziej

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tachykardia to właśnie wzmożone skurcze serca. Napady nieprawidłowego rytmu mogą zdarzać się niespodziewanie i nie jest określona ich prawidłowa częstość pojawiania się. Konieczna jest natychmiastowa konsultacja z kardiologiem oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Lek. PaweĹ Baljon

Tachycardia to nic innego jak przyspieszona czynność serca, a zatem "ataki bicia serca" to nic innego jak okresy przyspieszonej czynności serca. Jeśli jest to dokuczliwe to warto byłoby skontrolować czy nie ma czynników wyzwalających np. dyselektrolitemii, niedokrwistości, nieprawidłowej czynności tarczycy, zbyt dużej ilości używek, przewlkełego stanu zapalengo w organizmie, deprywacji snu, nasilonego stresu itp.
Pozdrawiam
M.Muzolf