Tachykardia i ucisk w klatce piersiowej przy możliwej nerwicy

Możliwa nerwica. Zaczęło się od tego że wziąłem asentre i sulpiryd ale odstawiłem po 2 d. bo źle na mnie działały.Po 2 tyg pojawiła mi się nagła tachykardia, miałem robione ekg, echo i ekg wysiłkowe. Wszystko wyszło dobrze, lecz przypomnialem sobie ze tego samego dnia brałem aspiryne, czy mogla zakłamać (na fałszywą korzyść) wyniki? Wrocilem do biegania, i wtedy objawy mi się nasilają, tzn serce i ucisk w klatce, lękam się wtedy że dostaje zawału, czy to normalne w nerwicy czy ponawiać badania?

Witam. Objawy, których Pan doświadcza są normalne w nerwicy. Tak jak normalne jest to, że pacjenci wielokrotnie powtarzają badania somatyczne (czasem nawet przez kilka lat). Jeżeli lekarz internista (lub kardiolog) i psychiatra są zgodni, że to nerwica - to będąc na Pana miejscu, starałbym się im wierzyć. Przy nerwicy leczeniem pierwszego wyboru jest psychoterapia. Farmakoterapia może być bardzo pomocnym leczeniem, ale raczej dodatkowym, wspomagającym psychoterapię. Leki psychiatryczne mają też swoją dynamikę - część z nich zaczyna działać po 2-3 tygodniach stosowania. Odstawianie tych leków po 2 dniach to strzał we własną stopę. Pozdrawiam