Tachykardia, niepokój, drżenie, senność

Od 2 lat leczę się z powodu hashimoto. Początek (TSH 5,9)endokrynolog nazwał,, rzutem choroby" tachykardia , niepokój,drżenie, senność ,uczucie zimna/ gorąca ,ucisku w gardle. Biorę eutyrox(od 6 m.62,5) i metocard.W III br.wróciła część objawów-w tym tachykardia.Był potas 3,5- już jest ok 3,9.Inne wyniki są dobre.Endokrynolog wyklucza tarczycę (akt.TSH -2,5, poprzednie z grudnia-1,14). Kardiolog uważa,że dawkę eutyroxu należy zwiększyć,bo jest już za niska i stąd objawy.Proszę o opinię.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza endokrynologa wraz ze wszystkimi wynikami. Po badaniu będzie można ewentualnie zmodyfikować leczenie. Jeżeli endokrynolog wykluczył przyczyny endokrynologiczne proponuję udać się do lekarza kardiologa być może warto byłoby założyć aparat do 24- godzinnego monitorowania EKG metodą Holtera.