Tachykardia, stres i kłopoty z sercem

Dzień dobry, mam pytanie jak wyleczyć z takich chorób jak F20, F34.8 F.44.4 , biorę leki Abilifay 15mg , Zolafren 20mg ,cital połowe tabletki, Leżałem w Pruszkowie robili mi zabiegi "EW" nic nie pomogły miałem ich 7.NIe wchodze z domu wstydze sie i troche sie boje, poza tym wygina mnie i napręza ledwo poruszam sie po domu, mam kłopoty z sercem ,dusi mnie,tachykardia, cały dzień w stresie. nie wiem co robić ,lekarz wysyla mnie do komorwa, ale ja tyle razy byłem w szpitalu że watpię że pomoże.

Terapia rozpoznanych u Pana zaburzeń wymaga takich oddziaływań, jak terapii indywidualnej będącej wsparciem psychologicznym, być może terapii rodzinnej (systemowej) i przede wszystkim Pana aktywności w jakieś formie terapii środowiskowej. Może to być np. uczestnictwo w Środowiskowym Domu Samopomocy albo Warsztatach Terapii Zajęciowej, albo na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym. Pomocne będzie, aby Pan pomimo obaw związanych z wychodzeniem z domu i pomimo poczucia wstydu codziennie aktywizował się właśnie w formie wychodzenia z domu i wzmacniania się poprzez nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów z innymi osobami, takimi jak uczestnicy ŚDS, WTZ czy ODP.
Nie należy też lekceważyć objawów w ciele (tachykardii, kłopotów z sercem), które z jednej strony mogą być swoistą psychosomatyką przeżywanego przez Pana napięcia, a z drugiej strony symptomami chorób somatycznych. W tym drugim przypadku niezbędna jest wizyta u lekarza internisty i/lub kardiologa.