Tachykardia zatokowa po zabiegu modyfikacji węzła zatokowego

Witam moja siostra choruje na tachykardię zatokową jest 3 miesiace po zabiegu modyfikacji węzła zatokowego po 2 tygodnia powstał zespół tachy-brady najwyszy puls 210 a najniszy 47 siostra czuje się zle na dzisiejszej kontroli zostało wykonane ekg i wyszło , że jest zmiana załamku q ale lekarz powiedział tylko tyle puls na ekg okolo 59 lekarz wyznaczył termin na kolejny zabieg modyfikacji wezła zatokowego czy to jest ryzykowne i co oznacza zmieniony załamek siostra ma 21 lat prosze o odp

Lek. Tomasz Budlewski

Zmiana załamka Q a w jakim odprowadzeniu? w ilu odprowadzeniach . Nie można nic powiedzieć bez badania lekarskiego oraz przeanalizowania ekg. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Jeżeli u siostry występują jakieś objawy które niepokoją to proszę od razu udać się do lekarza lub wezwać pogotowie ratunkowe. Jeżeli postępowanie zalecił kardiolog nie ma powodów aby negować jego zdanie.