Tachykardie w wyniku badań Holtera u 20-letniej osoby

witam mam 20 lat,odebralam wyniki badan holtera i prze 24h wyszlo mi 10 tachykardii pry nich nie mialam wysiłku duzego,moze szybciej szlam,puls wyniosl najwiekszy 158.boje sie zawalu przy czym zastanawiam sie czy moge zacac cwiczyc przy takim tętnie....z opisu wynioslo ze rytm zatokowy 76/min bez istotnych zaburzen rytmu i przewodzenia.....czy moje serce jest zdrowe???

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza kardiologa. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie wykonanego badania metodą Holtera będzie można zdecydować o zasadności wykonania próby wysiłkowej lub echa serca. na podstawie samego Holtera ciężko jest coś więcej powiedzieć. Po za tym nie podaje Pani powodów z jakich było wykonane badanie metodą Holtera.