Tachykardie zatokowe w wyniku Holtera EKG

Witam! Mam 36 lat. Stwierdzono u mnie (po zdjeciu holtera) 36 tachykardii zatkowych. Czy to grozne dla zdrowia?

Lek. Katarzyna Szymczak

Tachykardie zatokowe stwierdzone u Pani oznaczają przyśpieszenie rytmu serca powyżej 100/minutę o prawidłowej morfologii, mogło to mieć miejsce np na skutek stresu w czasie badania. Nie jest to groźne dla życia. Nie wiem czy miała Pani jakieś objawy oraz jaka jest czynność serca w ciągu dnia? Być może niekonieczne będzie żadne leczenie lub tylko leki zwalniające czynność serca.
Pozdrawiam