Taki problemik. Szybką odpowiedź, proszę

Dobry. Mam 15 lat, 165 cm wzrostu i ważę ok. 55 kg. Czy to dobrze? I co najważniejsze, czy mogę dalej się odchudzać?  Z góry b. dziękuję.

15 LAT ponad rok temu

Witaj!

Twoje BMI wynosi 20,2. Jest to idealna wartość (50. centyl) dla dziewcząt 15-letnich. Zdecydowanie nie powinnaś się odchudzać. W Twoim wieku organizm intensywnie się rozwija i potrzebuje odpowiedniej ilości składników odżywczych, w tym witamin i minerałów. Stosowanie diet odchudzających szybko prowadzi do ich niedoborów co odbija się niekorzystnie przede wszystkim na zdrowiu, ale także na urodzie.

Jeśli chcesz utrzymać ładną sylwetkę, możesz ograniczyć produkty takie jak słodycze, kolorowe napoje, fast-foody. Pomoże Ci w tym także aktywność fizyczna.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.