Tania i zdrowa dieta dla 40-latka

Dzień dobry. Mam problem nie wiem jaką dietę stosowac, tanio, szybko i zdrowo. Mam 40 lat, 176 cm wzrostu i ważę 125 kg..

Witam serdecznie.
Dietę trzeba dostosować do Pani/ Pana stylu życia, pracy, aktywności fizycznej, upodobań kulinarnych. Najlepiej podjąć się współpracy z Dietetykiem, aby wyznaczyć szczegółowy plan diety i osiągnąć trwałe efekty. Poniżej podam ogólne zasady zdrowej diety.

1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów.
Jedz 3 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.
6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Pij wystarczającą ilość wody – minimum 2 litry dziennie.
10. Unikaj alkoholu.
Proszę o kontakt odnośnie szczegółów diety (info@diet-coaching.xaa.pl)
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska