Tarczyca niepowiększona, jednorodna o prawidłowej echogeniczności

Z USG tarczycy: mam zmianę o wym. 3x3x2mm o unaczynieniu II w prawym płacie i dwie zmiany o wym. 10x8x5mm i 10x7x5mm o unaczynieniu III/IV w płacie lewym tarczycy. Po za tym tarczyca niepowiększona, jednorodna o prawidłowej echogeniczności. Po za tym TSH,FT3,FT4 w normie, Anty-TG 77,8 IU/ml (p.N), Anty-TPO 9,3 IU/ml (lekko p.N), prolaktyna 591,4mlU/l(p.N), prolaktyna po met. 6964 mlU/l, pozostałe hormony w normie. Czy to może świadczyć o dwóch różnych dolegliwościach? Co oznacza unaczynienie zm?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie tarczycy. Nie można wykluczyć autoimmunologicznego zapalenia. Proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.