Tarczyca położona typowo, dwupłatowa o obniżonej homogeniczności, bez wzmożonego unaczynienia

proszę o interpretację USG tarczyc: tarczyca położona typowo, dwupłatowa o obniżonej homogeniczności, bez wzmożonego unaczynienia w CD. wymiary PP 16*15*50mm, PL 14,5*15,5*48mm, cieśń szer. 2,3mm, bez zmian ogniskowych w płacie lewym. w biegunie dolnego płata drobna zmiana torbielowata wielkość do 2,5mm nieunaczuniona w CD. na pograniczy części środkowej i dolnego płata prawego zmian ogniskowa o wym 8*5*7mm o morfologi węzła chłonnego przylegająca do tarczycy. czy ta zmiana jest groźna?

Renata GrzechociĹska

Nie można postawić diagnozy czy jest to coś groźnego bez odpowiedniego badania. Proszę udać się do endokrynologa, prawdopodobnie konieczna będzie biopsja tej zmiany.