Tarczyca w całości powiększona z asymetrią wielkościową miąższu płatów

Tarczyca w całości powiększona z asymetrią wielkościową miąższu płatów- wymiary 16/24/54 mm Pl zaś 26/32/58 mm V 22 ml Miąższ tarczycy normochogemiczny. W prawym płacie drobne hypoechogeniczne guzek 9*7 mm zaś w lewym dwa guzki hypoechogeniczne o wymiarach 23/15 mm oraz 12/20 mm Okolice węzłów chłonnych i szyji niepowiększone. Proszę o radę i pomoc. Czy to rak ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku guzki - w szczególności dwa większe w obrębie lewego płata wymagają dokładniejszej diagnostyki, w tym najpewniej biopsji. Póki co proszę jednak się nie niepokoić. Ryzyko zmian złośliwych w takim przypadku jest niewielkie. Sugeruję konsultację ze specjalistą endokrynologiem.