Tarczyca w fazie włóknienia

Jestem po USG tarczycy, z którego wynika, że tarczyca jest w fazie włóknienia. Endokrynolog stwierdziła niedoczynność spowodowaną Hashimoto. THS robilam dwukrotnie. Najpierw wynik 1,44 a za drugim razem 2,15. Pani doktor powiedziała,ze to na 100% Hashimoto,ale żeby "udokumentować" mam zrobić antyTG i antyTPO i rozpoczniemy leczenie. No i teraz jestem zdziwiona bo przeciwciala w normie. Na wizyte u lekarza musze czekać 2 tygodnie. Martwię się. Czy może być inna przyczyna włóknienia niż Hashi?

Dzień dobry,

Włóknienie gruczołu może mieć miejsce w różnych chorobach tarczycy. Aby stwierdzić, czy jest to faktycznie włóknienie i jak bardzo jest nasilone, należałoby dokładnie przyjrzeć się Pani usg tarczycy. Niewykluczone, że przebyła Pani nieautoimmunologiczne zapalenie tarczycy i stąd zmiany tego typu, które nasuwały pani doktor podejrzenie choroby Hashimoto. Proszę na spokojnie zaczekać i za 2 tygodnie skonsultować się ze swoim lekarzem, który Panią zna i z pewnością coś więcej Pani powie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz