Tarczyca w położeniu typowym o budowie dwupłatowej

Dzień dobry, Bardzo proszę o interpretacjęUSG tarczycy. Tarczyca w położeniu typowym o budowie dwupłatowej. Zarysy gładkie. PP 13x20x39mm, V=5,5ml; PL15x20x43, V=6,6ml. Echostruktura gruczołu niezbyt jednorodna. W płacie prawym parę rozproszonych niewielkich zmian ogniskowych, największa o śred. do 5mm. w dolnej części płata lewego zmiana ogniskowa o nieostrych zarysach zewn. o wym. 13x17x29. W bad. PD unaczynienie zmiany typu II/III, w płacie lewym widoczne mniejsze rozproszone zmiany ogniskowe

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa