Tatuaż na plecach a poród za pomocą cesarskiego cięcia

Witam zrobiłam sobie mały tatuaż na palcu jestem w drugiej ciąży do porodu zostało 20 dni pierwszy zakończył się cesarka teraz tez będę chciała cesarkę czy przez tatuaż na palcu mogą mi odmówić wykonania cesarki?

Lek. Paweł Szadkowski

Tatuaż na palcu nie stanowi przeciwwskazania do zabiegu. Zazwyczaj po pierwszym cięciu cesarskim, drugi poród również rozwiązuje się tą metodą. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz ginekolog.