Tatuaż po przeszczepie nerki

Mam 21l . W Styczniu minie rok kiedy bede po przeszczepie nerki . Moje pytanie brzmi czy w grudniu moglabym zrobic sobie tatuaz? Mam juz jeden i goilo sie ladnie nie bylo znadnych problemow ale wiem ze po przeszczepie na imunosupresji jest organizm mniej odporny.

Odradzam. Nawet w renomowanym gabinecie może dojść do zakażenia wirusami wątroby /jest ich wiele rodzajów/ lub innego zakażenia które może zagrozić przeszczepowi lub skrócić jego działanie. Masz 21 lat a przeszczep ma starczyć na paredziesiąt a nie kilka lat......