Tchawica przesunięta na prawą stronę

Miałam badanie tarczycy.w lewym płacie ,w biegunie dolnym ognisko lito torbielowate o srednicy 11mm.Ciesn o szer. 3mm.tchawica przesunieta na prawa srone. prosze o pomoc wyjasnieniu badania pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza zlecającego jego wykonanie / endokrynologa. Zmiana wymaga dalszej diagnostyki, konieczne może się okazać wykonanie biopsji.

Guzek 11 mm jest nieduży i nie powinien dawać przesunięcia tchawicy. Prawdopodobnie ma Pani wyraźnie powiększony lewy płat tarczycy , który uciska i przesuwa płat prawy tarczycy i tchawicę. Do pełnej interpretacji konieczny jest cały wynik badania USG.