Twarda szyjka macicy i brązowy śluz

Witam . Chciałabym zapytać co to jest ten brązowy śluz .. ogólnie jeszcze spóźnia mi się okres już 3 dni ( nie zawsze jest regularny od pierwszego stosunku ) Ten śluz wylatuje w średnich ilościach i jest strasznie ciemny . Ale np dziś już był jaśniejszy o co chodzi ? ( Do tego ostatnio słabo się czuję i mam skurcze brzucha a szyjka macicy jest twarda )

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brązowy śluz jest konsekwencją podbarwienia śluzu krwią. Oznacza to rozpoczynającą się miesiączkę. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości sugeruję ocenę specjalisty ginekologa.