Techniki masturbacji

Chcialbym poznac techniki masturbacji aby byla przyjemniesza

"Doskonalenie", rozwijanie praktyk masturbacyjnych może utrudniać nawiązywanie zdrowych, dorosłych, dojrzałych relacji i więzi.
Bywa pułapką psychologiczną.
Może warto rozważyć kontakt z psychologiem seksuologiem, aby porozmawiać o miłości i dojrzałej intymności. Uważałbym to za lepsze od internetowego szukania urozmaicenia technik masturbacyjnych.
Relacje z drugim człowiekiem są bardziej złożone psychologicznie i duchowo, są trudniejsze - ale uważa się, że dużo ciekawsze...
Akurat w stolicy jest dobra dostępność do seksuologów psychologów.
Jak zawsze, decyzja należy do Pana, ale proszę rozważyć sugestie.
Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów. JW, seksuologia.org.pl, Poznań.

Dzień dobry.

Fiksacja na masturbacji oraz jej udziwnianie, w przyszłości prowadzić może do problemów w normalnym współżyciu.

Pozdrawiam.