Teleangietkaza siatkówki i problemy z widzeniem

Witam Bardzo proszę o pomoc ma 25 lat i strasznie boję sie że stracę wzrok byłem już u kilku okulistów pierwszych trzech mówili że wszystko jest wporzadku . A mi nadal źle sie patrzylo a szczególnie w nocy pojechałem do kolejnego okulisty ten zalecił mi andografie i tam wyszły teleangietkazy siatkówki i powiedział że nic nie da sue z rym zrobić i że będzie tylko gorzej . bardzo proszę o pomoc czy rzeczywiście nic sie nie da zrobić ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, problemy które u Pani wystąpiły mogą być wynikiem np. długotrwałego nadciśnienia bądź cukrzycy (także innych chorób). Jest to niestety choroba postępująca i można jedynie załagodzić jej skutki poprzez poprawę kontroli wyżej wymienionych chorób. Proszę o dokładną analizę problemu wraz z lekarzem okulistą bądź lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam.