Tempo rozwoju dzieci

Do którego tygodnia dzieci rozwijaja sie tak samo slyszalam ze do 12 czy to prawda a pozniej w swoim tepie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tempo rozwoju każdego dziecka jest inne już od dnia narodzin. Nie jest to zatem prawda, że dzieci do któregoś konkretnego tygodnia życia rozwijają się tak samo.

każde dziecko rozwija się w swoim tempie na każdym etapie, niektóre dzieci potrafią wykonać bardziej skomplikowane czynności wyprzedzając wiek ale np nie wykonują pewnych typowych dla swojego wieku. Każdorazowo rozwój dziecka powinien ocenić lekarz przy okazji rutynowych wizyt czy szczepień. Pozdrawiam