Tendencja do lumbalizacji w wyniku rezonansu magnetycznego
Rezonans magnetyczny MRI l-s Mężczyzna, 28 lat. Wynik: Tendencja do lumbalizacji. Cechy dehydratacji krążka międzykręgowego l5-s1. Centralno- lewoboczna wypuklina tego krążka z jego wypukleniem się na 4mm w obręb kanału kręgowego z uciskiem worka oponowego i zwężeniem zachyłka bocznego po tej stronie. Niewielka paracentralna po stronie prawej wypuklina krążka l4-l5 z uciskiem sciany przedniej worka oponowego. Przerost więzadła żółtego na poziomie l5-s1 po stronie lewej.
ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa lub/i zmiany przeciążeniowe. Z pewnością mogą one powodować ból. Jasno wynika z opisu iż zaburzona jest statyka kręgosłupa oraz występują zmiany wpływające niekorzystnie na worek oponowy. Sugerowałbym skonsultować ten wynik z neurochirurgiem.