Tępe bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, koncentracji, otępienie i dezorientacja

Dzień dobry, od około 4 lat dokuczają mi pewne problemy neurologiczne, które bardzo przybrały przez ten czas na sile, takie jak: tępe bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, koncentracji, otępienie i dezorientacja, kłopoty z pamięcią, dodatkowo nudności, nawrót choroby lokomocyjnej, kłopoty ze wzrokiem i silny światłowstręt, czasem nierówność źrenic, ciągłe zmęczenie i znaczny spadek jakości życia. Próbowano mnie leczyć na nerwicę i migrenę, jednak bezskutecznie. Jakie badania wykonać?

Proszę udać się do lekarza POZ, który skieruje Pana do lekarza specjalisty - przede wszystkim do neurologa, który będzie mógł zlecić konkretne badania - tomografię, rezonans itp. Jeżeli wyniki nic nie wykażą, wtedy polecam udać się do lekarza psychiatry, bądź psychologa - być może źródła Pana problemów mają podłoże psychologiczne. Jednakże o tym będzie można stwierdzić jedynie po osobistym kontakcie lekarz-pacjent. Proszę rozpocząć od diagnostyki somatycznej, później - w razie potrzeby - psychologicznej. Powodzenia.