Tępy ból barku i ręki przy przepuklinie prawobocznej

Mam przepuklinę prawoboczną c5/c6 0,6 mm. Odczuwalne dolegliwości to tępy ból barku i ręki i prąd przy pochylaniu się (pozycja na rower). Trwa to 2 miesiące. Dotykowo nic nie boli. Problem jet z siedzeniem, a pracuje przy komputerze Ostatnio zaczał mnie boleć odcinek ledzwiowy. Po rehabilitacjach boli bardziej. Rehabilitowac czy poczekac. Kiedy i czy operować? (termin mam na marzec 2015). Z góry dziękuję za odpowiedź i rady co robić

Witam,
jeżeli obraz badania rezonansu będzie się zgadzał z badaniem klinicznym przeprowadzonym przez neurochirurga, w którym wyjdą objawy korzeniowe rzeczywiste (czyli ucisk na nerw) to do neurochirurga będzie należała odpowiedź na dane pytania. Natomiast przed każda operacją należy podjąć próbę leczenia zachowawczego. To co bym zastosował w Pani sytuacji to przede wszystkim trakcja (odciąganie) kręgosłupa ręcznie lub na szynie sterowanej komputerowo. Dodatkowo zróżnicowałbym ból czy czasem nie pochodzi z zacisku nerwów przez mięśnie pochyłe (boczna część szyi) lub okołołopatkowe (okolice pachy). Proponuję nagrzewać łopatkę z tyłu razem z ramieniem termoforem do powstania czerwonej plamy, dzięki czemu dojdzie do rozluźnienia mięśni, które odruchowo mogą się napinać i dodatkowo zaciskać nerwy. Tylko proszę się nie poparzyć. Pozdrawiam, dziękuję.